دسته بندی ها:

دسته بندی ها

تکنیک‌های طراحی گرافیک

تکنیک‌های طراحی گرافیک

تعداد ویدئوها: 22

در دوره «تکنیک‌های طراحی گرافیک» با ما همراه باشید تا شما را هر چه بیشتر با دنیای طراحی آشنا کنیم. مربی این دوره از طراحی، جان مک‌وید است که یکی معروف‌ترین مؤلفان و مدرسان در این زمینه به شمار می‌آید. با جان مک‌وید شما با اصول طراحی، خط، شکل و حرکت آشنا می‌‌شوید، همچنین با نیروهای بصری، تایپوگرافی، رنگ، تصویرسازی و طرح‌بندی. برای آموزش تکنیک‌های طراحی گرافیک تصاویر قبل و بعد از کار روی هر طرح نشان داده می‌شود تا دید بهتری در این زمینه داشته باشید. در این مجموعه آموزشی صفحات وب، ست اداری، بروشور و همه موارد مورد نیاز یک طراح خلق می‌شود. از جمله مواردی که در این دوره ویدئویی نمایش داده می‌شود طراحی جلد مدرن، طراحی کارت ویزیت، طراحی پوستر، طراحی لوگو و ... است.

ساخت و نصب قاب

ساخت و نصب قاب

تعداد ویدئوها: 39

در این دوره با چگونگی محافظت از عکس‌ها به‌وسیله قاب کردن آشنا می‌شوید. تکنیک‌های قاب‌های چوبی و فلزی را فرا می‌گیرید. همینطور در مورد نحوه شیشه کردن و قرار دادن عکس در قاب با مطالب گوناگون آشنا می‌شوید.

5روز چالش نقاشی - الهام گرفتن

5روز چالش نقاشی - الهام گرفتن

تعداد ویدئوها: 14

در این چالش 5 روزه هر فردی با هر سطح توانایی می‌تواند شرکت کند. تم این چالش الهام در نقاشی است. میخواهیم ببینیم الهام گرفتن چه نقشی در خلق یک اثر دارد؟ در این دوره می‌توانید خلاقیت خود را از راه نقاشی پرورش دهید.

5روز چالش نقاشی - کشیدن واقعیت شخصی

5روز چالش نقاشی - کشیدن واقعیت شخصی

تعداد ویدئوها: 18

قبل از خلق زبان انسان‌ها از راه تصویر با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کردند. به همین دلیل هنوز به خلق تصویر و ارتباط بصری با دیگران علاقه‎مند هستیم. در این چالش 5 روزه می‌خواهیم ببینیم چگونه نقاشی دیدگاه‌های جدیدی نسبت به دنیای اطراف به ما می‌دهد.

کشیدن نقاشی وکتور - تصویر ایزومتریک

کشیدن نقاشی وکتور - تصویر ایزومتریک

تعداد ویدئوها: 36

تصویرسازی ایزومتریک یکی از انواع سیستم‌هایی است که می‌توانید با استفاده از آن موضوعات پیچیده و اطلاعات را به صورت تصاویر ساده و قابل درک در بیاورید. این تصویرسازی مدت زیادی است که کاربرد دارد و برای تفهیم موضوعات پیچیده مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این دوره با این روش آشنا می‌شوید.

اصول طراحی شخصیت‌های کارتونی

اصول طراحی شخصیت‌های کارتونی

تعداد ویدئوها: 62

در این دوره با اصولی که برای طراحی شخصیت‌های کارتونی نیاز است آشنا می‌شوید. برای فراگیری این دوره نیازی به هیچ برنامه کامپیوتری نیست و تنها با یک کاغذ و قلم می‌توانید با ما همراه باشید. در ابتدا با اصولی آشنا می‌شوید که برای کشیدن همه شخصیت‌های کارتونی صدق می‌کند سپس با کشیدن قسمت‌های مختلف بدن آشنا می‌شوید و در آخر می‌آموزید که چگونه تمام این اصول را برای کشیدن شخصیتی به یاد ماندنی به کار بندید.

کشیدن نقاشی وکتور - حروف‌نگاری

کشیدن نقاشی وکتور - حروف‌نگاری

تعداد ویدئوها: 54

در این دوره با تفاوت‌های حروف‌نگاری و تایپوگرافی آشنا می‌شویم. تایپو گرافی رسم یک فونت مشخص است در حالیکه حروف‌نگاری با استفاده از نقاشی به‌دست می‌آید. در این دوره با مفاهیم و نکات کاربردی که باید موقع کارکردن با حروف به آنها توجه شود صحبت می‌کنیم. انواع طرح‌ها و ایده‌ها برای حروف‌نگاری معرفی می‌شود و مثال‌هایی از بهترین حروف‌نگاری‌ها بررسی می‌شود.

اصول طراحی گرافیک

اصول طراحی گرافیک

تعداد ویدئوها: 60

در دوره اصول طراحی گرافیک، با مبانی و ابزارهای گرافیک دیزاین آشنا می‌شوید. آنچه در این دوره می‌آموزید شامل: نظریه‌های طراحی، نرم‌افزار ادوبی ایلاستریتر، نرم‌افزار ادوبی فتوشاپ، نرم‌افزار این‌دیزاین است و در انتهای دوره با تمرینات موجود با مفاهیم به صورت عملی آشنا می‌شوید.

کاردستی‌های خمیری

کاردستی‌های خمیری

تعداد ویدئوها: 71

چگونه با خمیر، کاردستی‌های متنوع بسازیم؟

مبانی رنگ

مبانی رنگ

تعداد ویدئوها: 41

در این دوره مفهوم رنگ در رسانه های سنتی و دیجیتال با استفاده از نمونه‌هایی از طراحی گرافیک بررسی می‌شود. همچنین در مورد عناصر اساسی رنگ، روش‌های مخلوط کردن، لایه بندی و نمودار برداری رنگ‌ها صحبت می‌شود.

هنر در سیر تمدن

هنر در سیر تمدن

تعداد ویدئوها: 41

تمدن را در چه چیزی مشاهده می‌کنید؟ بناهای تاریخی؟ هنر در دوران معاصر؟ یا فرهنگ مردم؟ آیا آثار فعلی ما درآینده به عنوان تمدن این زمان دیده خواهند شد؟ در این دوره با مفهوم هنر در گذر زمان آشنا خواهید شد. کاری که هنر می‌تواند انجام دهد و تاریخ از انجام آن ناتوان است.

هنر نوین و هنرمندان جوان

هنر نوین و هنرمندان جوان

تعداد ویدئوها: 17

در این دوره با هنرهای نوین در عصر فعلی آشنا می‌شوید و با نظر هنرمندان در این خصوص آشنا می‌شوید. اینکه چگونه هنر و تجارت در دوران معاصر با هم در ارتباط هستند.